» Komentáře a hodnocení
Pátek 13.10.2006
langosh
Stejně tak Aglaonema - podívejte se pro jistotu tady - jedna z mále pěstíren, která informuje objektivně http://web.telecom.cz/...
Roman:)
Pátek 13.10.2006
Havros
Ty nové rostlinky co sis přinesl jsou fajn. Jinak k těm nevhodným kytkám... ony opravdu mohou nějaký čas projevovat jakousi aktivitu a působit dojmem, že rostou, ale dřív nebo později prostě zajdou. Voda zkrátka není jejich přirozené prostředí.
Hemigraphis je čistě pokojiová rostlina, Acorus zase rostlina rostoucí při březích v bahně, max. v mělké vodě s většinou listů nad hladinou. Ani jedna z nich nevytváří emersní (podvodní) formu listů a proto nemohou v akváriu dlouhodobě přežít.
Čtvrtek 12.10.2006
Podle vás mi kytky živoří, ale já vidím, že jim rostou nový lístečky..!!! Byl jsem naštvanej když jsem si přinesl ty "akvarijní" rostlinky z akvaristiky domu a zjistil, že pod vodou nerostou.. Nechce se mi tomu věřit, ale vony OPRAVDU ROSTOU!!! :-O Dnes jsem jináč přikoupil další 3 rostlinky (viz deník a popis).. ;-)
Světlé dno - vim, že nejni ideální, ale už tam je.. časem ho ale určitě vyměnim.. ;-)
Jináč díkes MOC všem za rady a postřehy :o)
Úterý 10.10.2006
tonik666
Ahoj,
nevím, zda sis vybral zrovna ty nejvhodnější kytky do čerstvě založeného akva.
Acorus je kytka do akva nevhodná a podobně vypadá i Aglaonema. Nevím co Hemigraphis. Zkus nasadit takové spolehlivé kusy jako je Sagittaria subulata, Limnophila sessiliflora, Ludwigia repens. Chválím Echinodory, to je dobrá volba, především bleherae. Také mám dobrou zkušenost s Ocelotem red.
Hodně záleží také na tom, zda si koupíš submerzní či emerzní kytky. Emerzní nemusí do submezzní formy v čerstvě založeném akvárku přejít, tj. chcípnou.¨
Pojmy submerzní, emerzní = podvodní, nadvodní, pro podrobnosti prohledat Internet či zdejší diskuzi.
Čtvrtek 5.10.2006
wladys
..hmm tak musím uznat,že ta fotka hlídající kakadky je super...šup s ní do soutěže....
Úterý 26.9.2006
langosh
Díky za reakci. Já sám si nejsem vůbec jistý, co že to mám vlastně za Apisto. - někdo říká macmasteri, druhý zase viejita. Je pravda, že tyto rybky jsou si hodně podobné, snadno se spolu kříží a je tedy problém sehnat druhově čistou rybku.
Co se týká problému s Hemigrafis, je třeba se připravit na to, že rostlince se pod vodou nebude dařit - není to akvarijní kytka (též jsem tím jako začátečník prošel - úplně se mi rozpadla do týdne) - stejně tak acorus a možná i některá další.
Úmrtí samičky je mi líto, ale na toto je bohužel se třeba u cichlidek připravit - jsou to skutečně poměrně citlivé rybky - zvláště pokud projdou nějakým stresem - mně se taky několikrát stalo, že po neúspěšném vytření samička uhynula.
Ať se daří
Roman:)
Pondělí 25.9.2006
wladys
No je to lepší než s těma plastama,ale bohužel tam máš rostliny,které ti pod vodou neporostou...a co říct k výběru ryb...ryby to jsou super,ale myslím,že sis ukousl velké sousto...vybral sis snad ty nejchoulostivější ryby z SA......no budu ti držet palce....
Pondělí 25.9.2006
Rostlinky ještě budou.. ;-) Zatím zkouším kterým se bude u mně dařit.. Jinak děkuji Pavlovi za radu ohledně filtru a i všem ostatním za ohlasy.. :o)
Neděle 24.9.2006
Pavel
Začíná to vypadat :-) K anketě ... biomolitan se čistí dle potřeby. Aktivní uhlí je v akváriu ve většině případů zbytečné a po absorbci kapacity se z něj stává neúčinná vložka, která maximálně po zanešení bude trochu fungovat jako biologická filtrace.
Úterý 19.9.2006
langosh
Zdravím. Tak jsem rád, že Apisto. agassizi již není agassizi:). Jinak bych poprosil - zkuste se podívat na mou prezentaci na Apisto. macmasteri a srovnejte ji s vaší viejitou - pořád si nejsem zcela jistý, že mám to, co mám:). Díky.
Roman:)