Čtvrtek 10.2.2011
Tereza.sil
Bezvadný článek a fantastické fotky! Díky moc!
Čtvrtek 10.2.2011
Chem
Díky za komentáře a názory. Je pravda, že dostupnost vědeckých fotografií a textů o krevetách je poměrně malá. Nicméně naštěstí existují lidé, kteří tyto materiály ochotně poskytují, případně upravené do populárně naučné podoby uveřejňují. Krásný příklad jsou stránky německého taxonoma a odborníka na krevety, Andrease Kargeho - http://www.caridea.de/ .
Čtvrtek 10.2.2011
amadeus
Zajímavé, čtivé, ... . Vhodně vypuštěné rozepisování hodnot vod pro různé druhy, to by patřilo spíše do jiného článku o jednotlivých druzích.
Již jenom poznámku k jinému komentáři: V zahraničních pramenech jsou dostupné velmi zajímavé fotografie a texty, bohužel se jedná o čistě vědecké materiály, které mohou být hůř dostupné pro nevědecké pracovníky.
Myslím si, že je obdivuhodné zpracování zde uveřejněných fotografií. Bohužel jeČR a SR velmi malým trhem, aby bylo možné vydat a prodat knihu v obdobné kvalitě a se stejným nebo širším záběrem v této tématice.
Středa 2.2.2011
BAKBAK
Chválím článek Jirko. Hezké fotky :)
Jinak každý si najde cestu když chce, krevetky jsou o čistotě a disciplíně.
Sobota 29.1.2011
wayn
Nejvíc na celém článku se mi líbí ten závěr :-) Intuici jsem při chovu totiž použil a daří se. Jediné, co jsem o nich věděl než jsem je dostal bylo, že utíkají z akvária a živí se rostlinnou stravou. Mám je v malém akvárku bez dna, jen mech a kořen, bez filtru, bez teploměru, krmím je 3x týdně, odkaluji a měním vodu 1x za 3 týdny a ti je vše. Tak to funguje rok, možná dýl, ani nevím, je to taková samostatná jednotka :-)
Pátek 28.1.2011
WhiteCrow
Hodnotím velmi pozitivně, je to zase úplně něco nového pro většinu běžných chovatelů či začínajících akvaristů; v mnohém se poučí i zkušený chovatel.
Fotky pod mikroskopem nemají chyby, je to velmi dobře profesionálně zvládnuto. S tímto se člověk nesetká ani v zahraničních akvaristických pramenech.
Děkuji za informace i mistrně odvedenou práci. Bylo by fajn odkaz na tehle článek dát ještě ke krevetkám do Atlasu, aby někdy v budoucnu, až se nový čtenář setká s krevetkou, narazil automaticky odkazem i na tuhle anatomii, která mu lépe pomůže pochopit obsah anatomických pojmů.
Jen více takových článků, houšť a častěji!
Čtvrtek 27.1.2011
tomas.enderson
Zajímavý článek a super fotky.
Martin Honzejk
Čtvrtek 27.1.2011
PetrNovak
Skvělé téma, naposledy jsem podobné viděl(snad se nemýlím) u Dokoupila fotky živorodek.
Čtvrtek 27.1.2011
zvejk
super článek, díky