Používáme na této webové stránce svoje i partnerská soubory cookies. Bez těchto malých textových informací naše stránky nemohou správně fungovat. Klíknutím na OK nám dáte svůj souhlas k jejich ukládání. Odmítnout některá je můžete v nastavení.
Autor článku: Jan Burzanovský · 16.2.2007
· Sledovanost: 45737x
· Vytisknuto: 6360x Hodnocení: 5.48/6 (22x) · Odměněn: není
Na závěr si dovolíme zobrazit i několik dalších druhů, bez zbytečných delších komentářů:
Ještě před zhodnocením výstavy si dovolím ukázat dvě fotografie, zobrazující fakt, že vystavené ryby měly ideální podmínky. Takové, že se před návštěvníky bez ostychu třely.
V sousedním sálu pak své zboží pro akvaristy nabízelo mnoho dalších akvaristických firem. V dostání zde bylo cokoliv, co je pro akvaristiku třeba v dostatečném množství a míře sortimentu!
Chtěli bychom poděkovat organizátorům výstavy za velmi krásný zážitek nejen během samotné expozice, ale i během přednáškového odpoledne. Výstava, doprovázená první dva dny i rozsáhlou prodejní presentací všeho akvaristického, s velice slušnou nabídkou nejen rybek samotných, ale i dostatečného množství rostlin (firma Rataj dodala i rostliny pro samotná výstavní akvária), krmení,
pomůcek, techniky i akvaristické osvěty v podobě stánku magazínu ATF se již pevně zařadila mezi tradiční veřejné akce české akvaristické scény. Jediné, co trochu pokazilo dojmy našich pedantských dušiček, byla místy nepřesná jména ryb.
První den výstavy (v sobotu 10. 2. - výstava trvá až do neděle 18. 2.) proběhlo i tradiční přednáškové odpoledne v přednáškovém sálu Aldisu ve druhém patře.
Úvod tohoto odpoledne patřil jednomu z organizátorů akce, Ing. V. Hulmanovi, který toto zahájil slavnostním vyhlášením výsledků a předáním pohárů za mezinárodní mistrovství B.splendens v loňském roce.
První přednáška Martina Roseho - Pavilon Indonéské džungle v pražské ZOO očima akvaristy, pojednávala o prohlídce veřejné části expozice s přihlédnutím k rybám, jejich biologii, chovu, krmení; nahlédnutí do technického zázemí, technického srdce budovy, na filtry, UV jednotky, dávkování soli a léčiv a lovení velkých nožovců v rondelových nádržích.
Velkou škodou pak bylo, že organizátoři předem nevyzkoušeli techniku, kterou zajistili pro druhou přednášku RNDr. J.Nováka o názvoslovných změnách v tribu Heroini - jihoamerických kančíků, která se nakonec pro nekompatibilitu dataprojektoru a Jindrova DVD nekonala.
http://www.sozo.sk/... Posudte sami, ako bolo v Hradci. Je to samozrejme cez moj hladacik ;-).
Honza - teba som tam videl v sobotu poobede, len vtedy sme uz pomalinky odchadzali. Radka som este nikdy nevidel, mali by sme to Radek dako zrealizovat, mozno v sobotu v Brne ?
Tak ja sice lituji, že jsem nebyl. Ale dyž tak čtu různé názory, né všechny jsou kladné. Takže příště určitě nezklamu. Já osobně dávam přednost labyrintkám a né cichlidám.
Úterý 20.2.2007
doml
ztotožňuji se s názorem pana Jirana výstava se mi moc nelíbila.sám sem jich v dobách dávných několik pomáhal připravovat.chyběli dobře osázené akvária,běžné ryby co chová každý akvarista amatér,a nádrží oproti létům minulým ubylo.opravdu stačila u každého akvária minuta koukání.chyběla pestrost a barevnost což akvaristika a zejména ryby a rostliny poskytují.
Úterý 20.2.2007
langosh
Ahoj Raviolko, já jsem samozřejmě nereagoval na úroveň výstavy atd. (omlouvám se, že jsem to dostatečně nezdůraznil) - velice si cením jakýchkoliv akcí na tomto poli. Moje odpověď byla směřována spíše na pisatele níže uvedených komentářů, kteří argumentovali problematičností instalace výstavních akvárií.
Na závěr bych si dovolil zdůraznit Tvou poslední větu >>Výstava daleko přečkala moje očekávání :-)<<. Ano všechno je to o očekávání, se kterými návštěvník na podobné akce přichází a nereálná očekávání jsou pak zdrojem různých zklamání. A naopak šikovný vystavovatel se může pokusit do očekávání veřejnosti trefit (samozřejmě v rámci vlastních mantinelů). A spokojeni budou všichni…:-D
Roman:)