Používáme na této webové stránce svoje i partnerská soubory cookies. Bez těchto malých textových informací naše stránky nemohou správně fungovat. Klíknutím na OK nám dáte svůj souhlas k jejich ukládání. Odmítnout některá je můžete v nastavení.
Autor článku: Jan Burzanovský · 6.10.2009
· Sledovanost: 32688x
· Vytisknuto: 3027x Hodnocení: 5.63/6 (17x) · Odměněn: není
Kromě toho zde bylo možné shlédnout i ukázkové expozice terčovců,
více než tři metry dlouhé akvárium s prohánějícími se malawskými cichlidami,
expozici několika divokých populací skalár,
a v Apsidě stojan s našimi všemožnými studenovodními živočichy.
Ti, kteří měli zájem o nákup všemožných akvaristických pomůcek a krmení si i zde mohli přijít do sytosti na své v "Botanice" již zavedených prodejců (Jirka Sýkora, Koblasovi, Suchánkovi, Zdeněk Voleman).
Nechyběla ani pestrá nabídka akvaristické literatury jinak e-shopu www.akvarista.cz a u Pavlových sousedů byla i nabídka nejnovějšího magazínu Aquaristik.
Současně s otevřením skleníků v sobotu v 9 hodin ráno začal i přednáškový program, situovaný do k těmto účelům perfektně vybavené učebny v druhém mezipatře hlavní budovy Botanické zahrady.
Tuto část programu otevřel a řídil předseda spolku Akvárium zal. 1899 RNDr. Roman Slaboch.
Zájemci mohli jako první shlédnout přednášku Petra Horáčka o letošní výpravě (především za halančíky) do Tanzánie.
Úderem desáté dopolední přišla na program první přednáška presidenta mezinárodní jury soutěže terčovců Heiko Blehera. Mohli jsme zde shlédnout perfektní fotografie i videosnímky toho, jak to chodí při lovu terčovců. Jednalo se především o lokality na přítoku Amazony Jutaí. Jak jsem již předzamenal, Heiko Bleher je v tomto směru skutečnou personou č. 1. Do Amazonie, kde od svých sedmi let i dlouho žil, jezdí na lov okrasných rybek již téměř šedesát let.
Přednáška o terčovcích skončila někdy okolo půl dvanácté a po půlhodinové přestávce přišla řada na pro mne zlatý hřeb dne – přednáška o divokých populacích skalár, notně okořeněná Heikovými osobními zkušenostmi, názory a samozřejmě jak jinak i jeho známou argumentací ohledně umělého množení druhu Pterophyllum altum. Co jsme během té hodiny a půl shlédli a uslyšeli se zde do několika řádek popsat nedá. To se prostě musí vidět.
ad tomas. enderson
No ještě jsi zapomněl na Plzeň, Hradec, Brno, Bratislavu, Úvaly no ono když to vezmeš zgruntu, tak můžeš cestovat furt:-)
Úterý 6.10.2009
tomas.enderson
Tak koukám že jsem asi fakt zas něco nestihnul tak za rok si do kalendáře píšu už třetí položku. (Lípa, Rychnov, Praha) Doufám že se kalendář začne více rozrůstat a pak bude každou sobotu kam zajet.