Používáme na této webové stránce svoje i partnerská soubory cookies. Bez těchto malých textových informací naše stránky nemohou správně fungovat. Klíknutím na OK nám dáte svůj souhlas k jejich ukládání. Odmítnout některá je můžete v nastavení.
Autor článku: Roman Rak · 7.11.2009
· Sledovanost: 27517x
· Vytisknuto: 3765x Hodnocení: 5.92/6 (13x) · Odměněn: není
U již publikovaných karet ryb je možné kdykoliv průběžně doplňovat i fotografie. Pokud máte kvalitní fotografie z vlastní tvorby a máte zájem, aby byly uvedeny u konkrétní již publikované rybky, není nic jednoduššího než se spojit s autorem karty nebo se mnou a dohodnout další postup.
Zrovna tak je možné se s Jirkou Plíštilem (jiri.plistil@aquabooks.cz) a Martinem Rose (martin.rose@aquabooks.cz) dohodnout na poskytnutí fotografií do galerie AQUATABu nebo informace o knížkách, jež dosud na AQUABOOKS chybí.
Rádi uvítáme hlavně i nové autory, kteří by měli chuť kvalitně popsat chybějící druhy ryb v atlase, sdělit ostatním co nejvíce zajímavých informací o rybách, které chováte (chovali jste) a máte osobní zkušenosti s jejich rozmnožováním. Pochopitelně je možné popisovat i rybky, jež se v zajetí dosud nepodařilo odchovat. Pokud sami nefotíte, není čeho se bát, fotografie dokážeme nafotit nebo pořídit, s tím si poradíme a pomůžeme. To je výhoda širokého autorského kolektivu.
Chybějících ryb je opravdu hodně. Budeme rádi, když časem rovnoměrně pokryjeme popisy teter, živorodek, parmiček, razbor, duhovek, dánií, sumečků, pancéřníků, labyrintek, mřenek, cichlid, halančíků atd. atd.
Je možné popisovat i krevetky, plže a všechny další živočichy, se kterými se můžeme setkat v našich nádržích. Rybky zpracováváme podle určitého edičního plánu, kde si každý autor s předstihem rezervuje rybku, na které pak pracuje. Na samotné zpracování má každý autor tolik času, kolik potřebuje, aby výsledek byl co nejkvalitnější. V praxi se to obvykle pohybuje mezi 1-3 měsíci, než je ryba finálně prezentována na našem webu. Texty mohou být české nebo slovenské, zde žádné hranice neexistují O;) Pokud jste trpěliví a máte chuť odvést kvalitní práci, ozvěte se mi zde prosím ve vzkazech.
A jedna webnovinka nakonec
Dosud bylo možné na našem atlase vyhledávat ryby podle latinských nebo českých názvů, nebo sledovat aktuální novinky v upoutávkách na různých stránkách tohoto webu, popřípadě sledovat v záložce atlas posledně aktualizované druhy nebo ryby nejvíce zobrazované viz. http://www.akvarista.cz/... . V této sekci je možné vidět i posledně zadané karty, stejně tak nové fotografie, které byly dodatečně doplněny ke starším kartám.
Nyní nabízíme zcela novou možnost zobrazování ryb podle jejich začlenění do jednotlivých tříd, čeledí, rodů a druhů ve stromové struktuře, jež je možné jednoduše myší rozbalovat do nižších kategorií či naopak uzavírat. Jedná se o klasickou binominální taxonomii Carla von Linné upravenou pro dynamický stromový prohlížeč.
Tím umožňujeme pohled na ryby a ostatní živočichy v našem atlasu i v systematickém, klasickém pojetí. U každé ryby se zobrazuje první fotografie z alba. Prosím autory, aby obrátili na tuto skutečnost pozornost a aby případně všude tam, kde máme lepší vypovídací fotografii jinde než na první pozici, ji uvedli jako č.1 v pořadí (stačí provést přečíslování fotografií v režimu editace). Uživatelé tak mohou nyní hledat ryby i podle jejich vizuálního vzhledu v těch případech, kdy jim není znám její český nebo latinský název. Pevně věříme, že i u začínajících akvaristů budeme takto prohlubovat jejich znalosti o klasifikaci ryb přirozenou, nenásilnou cestou.
Přejeme Vám mnoho radostných chvil při získávání nových informací o rybkách a zároveň se těšíme na vaší spolupráci. Osobně pak ještě chci velmi poděkovat našim autorům za perfektní, dlouhodobě odváděnou práci, které si všichni nesmírně vážíme.
Protože Roman neumí chválit sám sebe, musím udělat to za něj. Jelikož finální verze karty, kterou je vidět v atlasu, velmi kvalitně dopilovává. Romane díky!!