Používáme na této webové stránce svoje i partnerská soubory cookies. Bez těchto malých textových informací naše stránky nemohou správně fungovat. Klíknutím na OK nám dáte svůj souhlas k jejich ukládání. Odmítnout některá je můžete v nastavení.
Autor článku: Pavel Knežik · 8.9.2010
· Sledovanost: 36362x
· Vytisknuto: 4861x Hodnocení: 5.57/6 (7x) · Odměněn: není
Prodejní výstava
Pokud jste se dokázali odtrhnout od soutěžních ryb, vystoupali jste po schodech do patra, kde byla umístěna prodejní výstava. Zaplacení 50 Kč bylo povinností pro každého, kdo si váží práce sdružení Iris. Doufejme, že jim tato symbolická částka pomůže v dalším rozvoji.
Hned po vstupu do prodejní sekce jste měli možnost prohlédnout si prezentační akvária vytvořená členy Iris.
V pátek odpoledne zde vládl klid před bouří, prodejci neměli zatím moc práce. Dolaďovaly se drobnosti tak, aby bylo vše nachystáno na sobotní nával. Mě osobně překvapila široká nabídka rostlin, a to kolikrát za velice příjemnou cenu. Prodejní zboží bylo tvořeno různou technikou, krmivem, živými rybami, šneky atd.
Páteční den proběhl tedy v poklidu, večer se konalo slavnostní vyhlášení vítězů v soutěžních kategoriích. V hospůdce U řezníka bylo v salónku plno a v rohu místnosti se tyčily poháry a drobné cenné odměny pro vítěze. Během večera všechny poháry a ceny putovaly ke svým novým majitelům.
Prodejní výstava, sobota
Sobota vypadala nadějněji, konečně jsem na tvářích členů Iris zahlédl také úsměvy. V pátek se jim asi těžko usínalo, ale vyplatilo se to. Zájemci o akvaristiku se valili jako velká voda. Možná i na popud přílohy v plzeňském tisku, která psala o této velkolepé akci.
Sobota se opravdu povedla, u stánků prodejců se mačkali zákazníci a i členové Iris klubu se už museli ohánět, aby stačili připravovat prodávané ryby.
Jan Burzanovský jako obvykle na takovéto akci nemohl chybět a propagoval; samozřejmě prodával svoji nádhernou knihu Dobrodružství s amazonskými anděly.
Stálým účastníkem akvaristických akcí je též firma ExotHobby. Firma nabízela svoji širokou škálu akvarijních krmiv SAK, reverzních osmóz a další akvaristické techniky. Mě zaujala jejich nabídka LED světel, které se, převážně v zahraničí, stávají hitem.
Jejich produktová řada 4LED osvětlení a ROSSI - LED žárovek padla do oka nejednomu akvaristovi. Zabředl jsem do diskuze na téma LED světel s kolegy z České halančíkářské společnosti, kteří mě asi mylně považovali za prodejce ExotHobby. Přesto jsme všichni svorně souhlasili, že úspora elektrické energie, a tedy šetrnost vůči životnímu prostředí, patří mezi klady LED technologií. Shodli jsme se ale také na tom, že bude třeba odbourat počáteční nedůvěru a použitá světla prezentovat někde v akci.
Na firmu Fytosel jsem také zaměřil hledáček svého fotoaparátu. Nechyběla široká nabídka krmiv, akvarijní chemie, techniky, a - k mé radosti - skvěle vypadajících rostlin. Rostliny tato firma pěstuje a produkuje sama. Trs Hemianthus callitrichoides za 38 Kč je snem každého aquascapisty.
Když se dívám na tu výsledkovou listinu živorodek a "celkové umístění ČR", přemýšlím o příčinách. Je to tím, že zastoupení zahraničních delegací a naší bylo stejně početné a kolegové ze zahraničí jsou prostě lepší, nebo to je o tom, že nás už v celkovém počtu vystavujících reprezentovalo méně soutěžících (a tedy lze vyslovit hypotézu, že se u nás živorodky "soutěžní třídy" chovají už méně než dříve)? Jaký je názor čtenářů na tuhle věc?